Najdroższe buty

0 476

We wrześniu 2018 r. do sprzedaży trafił owoc współpracy dwóch luksusowych marek: Passion Jewellers i Jada Dubai – szpilki „Passion Diamond”, które od razu zostały okrzyknięte najdroższymi butami na świecie. Ich cena wyniosła bowiem ponad 62 miliony (!) złotych (17 milionów dolarów amerykańskich).

Prace nad „Passion Diamond” trwały dziewięć miesięcy. Po premierze Maria Majari, współzałożycielka Jada Dubai, mówiła o tym niecodziennym projekcie: „Chcieliśmy stworzyć dzieło, które jest naprawdę wyjątkowe na skalę światową z wykorzystaniem bardzo rzadkich diamentów”.

Prototyp szpilek powstał we Włoszech i został wystawiony na widok publiczny na najwyższym piętrze hotelu Burji Al Arab w Dubaju, ale nie każdy miał okazję zobaczyć je na żywo – taką szansę otrzymało jedynie 50 wybranych osób, tzw. VIP-ów.

Twórcy „Passion Diamond” zapowiadają, że oprócz prototypu (powstałego w europejskim rozmiarze 36) uszyją tylko jeden egzemplarz najdroższych butów świata – specjalnie na zamówienie nabywcy. Szpilki zostaną wykonane ze złotej skóry lakierowanej oraz jedwabiu, a następnie ozdobione 236 diamentami, wśród których znajdą się dwa diamenty 15-karatowe (umieszczone na noskach butów).

Chciałybyście posiadać takie buty w szafie? Jakie są najdroższe szpilki w Waszych kolekcjach? Zachęcamy do dzielenia się opiniami na temat zakupów i cen obuwia w komentarzach.

Największy kontynent

Wbrew pozorom odpowiedź na pytanie o największy kontynent...

0 586

Najwyższy budynek na świecie

Olbrzymie budynki kojarzą się zwykle z drapaczami...

1 4263

Najwyższy człowiek świata

Według Księgi Rekordów Guinnessa najwyższym żyjącym...

0 502

Najstarsze drzewo w Polsce

Przez wiele lat uważano, iż najstarszym polskim drzewem...

1 2332

Kiedy powstał pierwszy film?

Za dzień narodzin kina uważa się powszechnie 28...

0 745

Kiedy powstał Internet?

Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez Internetu,...

0 884

Opinie - Najdroższe buty

  
 

Opinie - Najdroższe buty