Najdroższe buty

0 684

We wrześniu 2018 r. do sprzedaży trafił owoc współpracy dwóch luksusowych marek: Passion Jewellers i Jada Dubai – szpilki „Passion Diamond”, które od razu zostały okrzyknięte najdroższymi butami na świecie. Ich cena wyniosła bowiem ponad 62 miliony (!) złotych (17 milionów dolarów amerykańskich).

Prace nad „Passion Diamond” trwały dziewięć miesięcy. Po premierze Maria Majari, współzałożycielka Jada Dubai, mówiła o tym niecodziennym projekcie: „Chcieliśmy stworzyć dzieło, które jest naprawdę wyjątkowe na skalę światową z wykorzystaniem bardzo rzadkich diamentów”.

Prototyp szpilek powstał we Włoszech i został wystawiony na widok publiczny na najwyższym piętrze hotelu Burji Al Arab w Dubaju, ale nie każdy miał okazję zobaczyć je na żywo – taką szansę otrzymało jedynie 50 wybranych osób, tzw. VIP-ów.

Twórcy „Passion Diamond” zapowiadają, że oprócz prototypu (powstałego w europejskim rozmiarze 36) uszyją tylko jeden egzemplarz najdroższych butów świata – specjalnie na zamówienie nabywcy. Szpilki zostaną wykonane ze złotej skóry lakierowanej oraz jedwabiu, a następnie ozdobione 236 diamentami, wśród których znajdą się dwa diamenty 15-karatowe (umieszczone na noskach butów).

Chciałybyście posiadać takie buty w szafie? Jakie są najdroższe szpilki w Waszych kolekcjach? Zachęcamy do dzielenia się opiniami na temat zakupów i cen obuwia w komentarzach.

Najmniejsza planeta Układu Słone...

Najmniejszą planetą Układu Słonecznego jest planeta...

0 704

Kiedy powstał Wszechświat?

Wszechświat (inaczej: kosmos) jest określeniem obejmującym...

1 1169

Największe półwyspy na świecie

Półwysep jest częścią lądu wysuniętą w stronę...

3 3841

Numery kierunkowe w Polsce

W Polsce występuje 49 numerów kierunkowych, przypisanych...

0 3484

Kiedy powstał Facebook?

Facebook to najbardziej znany internetowy serwis społecznościowy...

0 1346

Kiedy powstało Google Chrome?

Google Chrome to nazwa przeglądarki internetowej,...

0 911

Opinie - Najdroższe buty

  
 

Opinie - Najdroższe buty