Najdroższe buty

0 628

We wrześniu 2018 r. do sprzedaży trafił owoc współpracy dwóch luksusowych marek: Passion Jewellers i Jada Dubai – szpilki „Passion Diamond”, które od razu zostały okrzyknięte najdroższymi butami na świecie. Ich cena wyniosła bowiem ponad 62 miliony (!) złotych (17 milionów dolarów amerykańskich).

Prace nad „Passion Diamond” trwały dziewięć miesięcy. Po premierze Maria Majari, współzałożycielka Jada Dubai, mówiła o tym niecodziennym projekcie: „Chcieliśmy stworzyć dzieło, które jest naprawdę wyjątkowe na skalę światową z wykorzystaniem bardzo rzadkich diamentów”.

Prototyp szpilek powstał we Włoszech i został wystawiony na widok publiczny na najwyższym piętrze hotelu Burji Al Arab w Dubaju, ale nie każdy miał okazję zobaczyć je na żywo – taką szansę otrzymało jedynie 50 wybranych osób, tzw. VIP-ów.

Twórcy „Passion Diamond” zapowiadają, że oprócz prototypu (powstałego w europejskim rozmiarze 36) uszyją tylko jeden egzemplarz najdroższych butów świata – specjalnie na zamówienie nabywcy. Szpilki zostaną wykonane ze złotej skóry lakierowanej oraz jedwabiu, a następnie ozdobione 236 diamentami, wśród których znajdą się dwa diamenty 15-karatowe (umieszczone na noskach butów).

Chciałybyście posiadać takie buty w szafie? Jakie są najdroższe szpilki w Waszych kolekcjach? Zachęcamy do dzielenia się opiniami na temat zakupów i cen obuwia w komentarzach.

Kiedy powstał język polski?

Język polski zaliczany jest do grupy języków zachodniosłowiańskich...

0 922

Największy kot świata

Zgodnie z Księgą Rekordów Guinnessa największym-najdłuższym...

0 592

Kiedy powstał człowiek?

Człowiek rozumny (Homo sapiens) jest gatunkiem ssaka...

0 895

Najdłuższe polskie słowo

Według powszechnej opinii najdłuższym polskim słowem...

0 792

Największe wyżyny na świecie

Wyżyny są to tereny położone powyżej 300 m n.p.m....

4 5041

Największe jeziora na świecie i ...

Jeziora są rozległymi naturalnymi akwenami ze wszystkich...

0 7574

Opinie - Najdroższe buty

  
 

Opinie - Najdroższe buty