Ile kosztuje olej opałowy?

1 2683

Olej opałowy to coraz popularniejszy surowiec wykorzystywany do ogrzewania domków jednorodzinnych oraz wielorodzinnych. Jego ceny dość dynamicznie się wahają, ale porównując kwoty sprzed kilku lat, obecnie jest to suma o niemal 50 procent niższa.

W ciągu kilku lat w ogrzewanie olejowe zainwestowały dwa miliony odbiorców indywidualnych – głównie właścicieli domów jednorodzinnych i wspólnot oraz mniejszych spółdzielni. Ceny oleju opałowego są co prawda sporo wyższe niż w porównaniu np. do gazu przeznaczonego na cele grzewcze, ale z drugiej strony wydajność cieplna jest na znacznie wyższym poziomie.

Cena oleju opałowegoCena gazu propan na cele grzewcze
ok. 2,33 zł/lok. 1,50 zł/l


Czy wiesz że?

Jeszcze kilka lat temu ogrzanie 120-metrowego, ocieplonego domu olejem kosztuje miesięcznie ok. 1,3 tys. zł – niemal tyle samo co energią elektryczną. Ogrzanie domu gazem było o połowę tańsze, ale dziś, gdy ceny za olej opałowy spadają, tego typu system ogrzewania staje się coraz popularniejszy. A Wy czym ogrzewacie swoje domy?

Etat – ile to godzin?

Praca na pełen etat to dla wielu osób synonim stabilności...

0 1435

Co to znaczy przesyłka kurierska...

Zakupy internetowe cieszą się coraz większą popularnością...

0 1320

Co grozi za założenie fikcyjnego...

Za założenie fikcyjnego konta na Facebooku – czyli...

2 1749

Święto Dziękczynienia – kiedy wp...

Święto/Dzień Dziękczynienia (ang. Thanksgiving...

0 1051

Ile kosztuje budowa domu?

W zależności od całkowitej powierzchni oraz skomplikowania...

1 7312

Co grozi pracodawcy za niewypłac...

Zgodnie z art. 94 pkt 5 Kodeksu pracy terminowe i prawidłowe...

0 1265

Opinie - Ile kosztuje olej opałowy?

~ Jaga
27.08.2021r. 11:00
0   + -   0
Dzisiaj 28 sierpień, 2021r, pytałam, Międzychód/mój dostawca, cena za litr 3,80zł... Jak to się ma do ceny w hurcie, gdzie cena jest 2,33zł ...
  
 

Opinie - Ile kosztuje olej opałowy?

  
 
~ Jaga
27.08.2021r. 11:00
0   + -   0
Dzisiaj 28 sierpień, 2021r, pytałam, Międzychód/mój dostawca, cena za litr 3,80zł... Jak to się ma do ceny w hurcie, gdzie cena jest 2,33zł ...