Dzień Chłopaka – kiedy wypada

0 847

O tym, że Dzień Kobiet wypada 8 marca, wiedzą wszyscy, natomiast datę obchodów Dnia Chłopaka oraz Dnia Mężczyzny potrafią podać nieliczni... Nic dziwnego, skoro wielu Panów nawet nie ma pojęcia o istnieniu tych świąt.

Dzień Chłopaka oraz Dzień Mężczyzny to święta stosunkowo młode, ustalone jako odpowiedź na obchodzony przez przedstawicielki płci pięknej Dzień Kobiet.

Dzień Chłopaka wypada w Polsce 30 września i świętowany jest głównie przez ludzi młodych – uczniów oraz studentów. W ramach jego obchodów koleżanki rozdają kolegom z klasy drobne upominki; chłopcy mogą liczyć również na życzenia i prezenty od swoich dziewczyn.

W przeciwieństwie do Dnia Kobiet Dzień Chłopaka nie ma międzynarodowego charakteru. Co więcej, można go uznać za polski fenomen, gdyż w większości krajów, jeżeli Panowie w ogóle obchodzą swoje święto, to jest nim Dzień Mężczyzny.

W polskim kalendarzu także – oprócz Dnia Chłopaka – można znaleźć Dzień Mężczyzny, który przypada dwa dni po święcie kobiet, tj. 10 marca. Data ta nie została wybrana przypadkowo – w Kościele katolickim  wspomina się wówczas Czterdziestu Świętych Męczenników z Sebasty.

Podobnie jak Dzień Chłopaka, tak i „polski” Dzień Mężczyzny nie jest świętem międzynarodowym. Międzynarodowy Dzień Mężczyzny (International Men's Day), zainicjowany w 1999 r. przez Trinidad i Tobago, i cieszący się poparciem ONZ, obchodzony jest bowiem 19 listopada m.in. w Australii, Indiach, Irlandii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

Co uważacie o Dniu Chłopaka? Czy według Was to potrzebne święto? Obchodzicie je w jakiś szczególny sposób? Czy wręczacie swoim kolegom bądź partnerom upominki 30 września? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.

Ile idzie Allegro polecony InPost?

Zamawiając różne rzeczy ze sklepów internetowych...

0 929

Halloween – kiedy wypada

Halloween to święto wywodzące się z tradycji celtyckiej,...

0 828

Co grozi za brak OC – jaka kara?

W świetle ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych,...

0 875

Ile prądu zużywa klimatyzator do...

Lato to najbardziej wyczekiwana pora roku. Piękna...

1 2632

Co grozi za pracę na czarno – ja...

W świetle polskiego prawa podejmowanie pracy na czarno...

1 987

Co grozi za ucieczkę z miejsca w...

W świetle obowiązujących przepisów sprawca wypadku,...

0 1054

Opinie - Dzień Chłopaka – kiedy wypada

  
 

Opinie - Dzień Chłopaka – kiedy wypada