Innowacje w technologii suszarek do włosów - co nowego na rynku?

Innowacje w technologii suszarek do włosów - co nowego na rynku?

Suszarka do włosów to urządzenie, z którego wiele osób korzysta każdego dnia. Ułatwia ono nie tylko szybkie wysuszenie włosów, ale również stylizowanie fryzury. Ze względu na postęp technologiczny, pewne innowacje możemy obserwować nie tylko w urządzeniach przeznaczonych dla profesjonalistów, a więc suszarkach dla fryzjerów, ale również tych adresowanych do domowych użytkowników. Warto zapoznać się z nowymi technologiami, które wykorzystywane są w produkcji suszarek do włosów, aby wybierając takie urządzenie, postawić na efektywny model. Co nowego na rynku suszarek do włosów? Przedstawiamy innowacje wykorzystywanych w tych urządzeniach technologii.

Nowoczesne tryby w suszarkach do włosów

Obecnie dostępne na rynku suszarki z wyższej półki cenowej przeznaczone zarówno dla użytkowników profesjonalnych, jak i indywidualnych, wyposażone są w szereg ciekawych trybów. Zalicza się do nich na przykład automatyczne redukowanie temperatury do około 50-60 stopni. Zauważono, że jest to optymalna temperatura, która gwarantuje dobrą szybkość suszenia, a jednocześnie wpływa pozytywnie na komfort skóry głowy. Niektóre suszarki dostępne na rynku wyposażone są także w czujnik pomiaru odległości. Wykorzystują w tym celu specjalną, niewidzialną, emitowaną przez suszarkę wiązkę podczerwieni, która mierzy odległość między włosami użytkownika a tym sprzętem. Dzięki temu kiedy urządzenie wyczuwa, że zbliżyło się zbyt mocno do włosów, redukuje temperaturę, aby chronić skórę głowy. W szereg zaawansowanych funkcji może być wyposażona zarówno suszarka z dyfuzorem, jak i nieposiadająca takiej nakładki.

Technologia jonizacji w suszarkach do włosów

Wśród nowoczesnych technologii, które wykorzystywane są w suszarkach do włosów, można wymienić również efekt jonizacji. Mimo że ujemnie naładowane jony są stosowane w takich urządzeniach już od pewnego czasu w celu eliminowania elektryzowania się włosów, to jednak obecnie dostępne na rynku sprzęty wyróżniają się bardziej zaawansowaną technologią ich emisji. Jonizacja gwarantuje miękkie, lśniące i bardziej gładkie oraz błyszczące włosy ze względu na to, że emitowane jony ujemne neutralizują dodatnie ładunki, które znajdują się na kosmykach wskutek używania różnych sprzętów do stylizacji włosów. W niektórych urządzeniach dostępna jest także zaawansowana technologia pomagająca utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia kosmyków. Suszarki mogą emitować cząsteczki przenikające do struktury włosa, których zadaniem jest zatrzymanie wilgoci i zapobieganie przesuszeniu pukli.

Wysokiej jakości profesjonalne silniki w suszarkach do włosów

Nowoczesne suszarki do włosów wyposażone są również w innowacyjne, wysokiej jakości silniki. Odpowiadają one nie tylko za moc takiego urządzenia, ale również jego trwałość i odporność na szereg czynników. Profesjonalnie zaprojektowane silniki wpływają także na szybkość suszenia włosów. Wśród obecnie dostępnych wymienia się silnik AC, czyli prądu zmiennego. Jest on najczęściej wykorzystywany przez profesjonalistów z branży fryzjerskiej. Ze względu na jego wydajność i trwałość gwarantuje on, że suszarka będzie przez długi czas działała bez obaw o jej przegrzanie. Dodatkowo w odróżnieniu od silnika DC, czyli prądu stałego, silnik AC, czyli prądu zmiennego może być wykorzystywany w przypadku niemal każdego typu włosa, niezależnie od jego gęstości.

Kup artykuł sponsorowany na tej stronie >>
Komentuj
5 + 3=