Najdłuższe paznokcie

0 511

Zgodnie z Księgą Rekordów Guinnessa, najdłuższymi paznokciami w historii były paznokcie Shridhara Chillala, które mierzyły łącznie aż 909,6 cm (i to tylko u jednej – lewej – ręki!).

Shridhara Chillala urodził się w 1937 r., natomiast paznokcie u lewej ręki przestał obcinać w wieku 15 lat. Oznacza to, że w momencie zdobycia rekordu zapuszczał je już od ponad sześciu dekad. Przez ten czas osiągnęły one naprawdę imponujące długości – paznokieć przy kciuku miał blisko dwa metry (197,8 cm), przy palcu wskazującym – 164,5 cm, środkowym –186,6 cm, serdecznym – 181,6 cm, a małym – 179,1 cm.

Co ciekawe, pochodzący z okolic Bombaju (Indie) Chillala twierdzi, że nie pamięta, dlaczego zaczął je zapuszczać. Przy okazji zdobycia tytułu wspominał natomiast o kłopotach oraz docinkach, które musiał znosić ze strony rówieśników. Raz doszło nawet do bójki, gdy kolega Shridhary usiłował złamać jeden z jego paznokci. Mimo tych niemałych trudności, Hindus przez lata nie rezygnował ze swojego znaku rozpoznawczego i dopiero w 2018 r. zdecydował się na obcięcie „szponów”. Warto przy tym dodać, że nie trafiły one do kosza, a na wystawę i obecnie można je oglądać w nowojorskim muzeum.

Co uważacie o tak długich paznokciach? Myślicie, że bylibyście w stanie z nimi funkcjonować? Jak sądzicie: które codziennie czynności sprawiały Shridharze najwięcej problemu? Zachęcamy do dzielenia się opiniami i przemyśleniami w komentarzach.

Co ile lat jest rok przestępny?

Rok astronomiczny, zwany także słonecznym, to czas,...

0 1669

Kiedy powstał różaniec?

W katolicyzmie różaniec jest nazwą modlitwy maryjnej...

0 865

Kiedy powstało Państwo Islamskie?

Państwo Islamskie (ang. „the Islamic State of Iraq...

0 752

Kiedy powstało ONZ?

ONZ, czyli Organizacja Narodów Zjednoczonych, to organizacja...

0 1075

Kiedy powstał Mur Chiński?

Wielki Mur Chiński to nazwa znajdującego się w Chinach...

1 889

Co ile jest pełnia księżyca?

Księżyc, jedyny naturalny satelita Ziemi, to ciało...

0 2424

Opinie - Najdłuższe paznokcie

  
 

Opinie - Najdłuższe paznokcie