Najdłuższe paznokcie

0 451

Zgodnie z Księgą Rekordów Guinnessa, najdłuższymi paznokciami w historii były paznokcie Shridhara Chillala, które mierzyły łącznie aż 909,6 cm (i to tylko u jednej – lewej – ręki!).

Shridhara Chillala urodził się w 1937 r., natomiast paznokcie u lewej ręki przestał obcinać w wieku 15 lat. Oznacza to, że w momencie zdobycia rekordu zapuszczał je już od ponad sześciu dekad. Przez ten czas osiągnęły one naprawdę imponujące długości – paznokieć przy kciuku miał blisko dwa metry (197,8 cm), przy palcu wskazującym – 164,5 cm, środkowym –186,6 cm, serdecznym – 181,6 cm, a małym – 179,1 cm.

Co ciekawe, pochodzący z okolic Bombaju (Indie) Chillala twierdzi, że nie pamięta, dlaczego zaczął je zapuszczać. Przy okazji zdobycia tytułu wspominał natomiast o kłopotach oraz docinkach, które musiał znosić ze strony rówieśników. Raz doszło nawet do bójki, gdy kolega Shridhary usiłował złamać jeden z jego paznokci. Mimo tych niemałych trudności, Hindus przez lata nie rezygnował ze swojego znaku rozpoznawczego i dopiero w 2018 r. zdecydował się na obcięcie „szponów”. Warto przy tym dodać, że nie trafiły one do kosza, a na wystawę i obecnie można je oglądać w nowojorskim muzeum.

Co uważacie o tak długich paznokciach? Myślicie, że bylibyście w stanie z nimi funkcjonować? Jak sądzicie: które codziennie czynności sprawiały Shridharze najwięcej problemu? Zachęcamy do dzielenia się opiniami i przemyśleniami w komentarzach.

Kiedy powstał Zakon Krzyżacki?

Zakon Krzyżacki (oficjalnie: Zakon Szpitala Najświętszej...

0 773

Największy park narodowy na świecie

Największy park narodowy na świecie znajduje się...

0 623

Kiedy powstała Armia Krajowa?

Armia Krajowa (AK) to nazwa konspiracyjnej organizacji...

0 707

Kiedy powstał Uniwersytet Wrocła...

Uniwersytet Wrocławski jest najstarszą uczelnią...

0 837

Kiedy powstała Solidarność?

Solidarność to nazwa ruchu społeczno-politycznego,...

0 657

Państwa o największej gęstości z...

Na świecie występuje ponad 200 różnych państw....

1 4236

Opinie - Najdłuższe paznokcie

  
 

Opinie - Najdłuższe paznokcie