Czas lotu do Tokio – ile trwa lot?

1 1969

Tokio – stolica i największe miasto Japonii – leży w środkowej części wyspy Honsiu w regionie Kanto; wraz z sąsiednimi, mniejszymi miastami tworzy tzw. Wielkie Tokio, które jest najbardziej zaludnioną aglomeracją na świecie (zamieszkuje ją ponad 38 milionów osób, a samą stolicę –13,7 milionów).

W obrębie aglomeracji tokijskiej funkcjonują dwa międzynarodowe porty lotnicze: lotnisko Haneda oraz lotnisko Narita. Obecnie wszystkie połączenia z Polski do stolicy Japonii (w tym loty z przesiadką) obsługiwane są przez drugi z wymienionych portów – Narita, który znajduje się 60 kilometrów na wschód od centrum Tokio, w prefekturze Chiba.

Polskie Linie Lotnicze LOT w styczniu 2016 r. wprowadziły bezpośrednie rejsy z Warszawy do Tokio i od tej pory lot między oboma miastami zajmuje 10 godzin 30 minut. Natomiast pozostałe połączenia zakładają co najmniej jedną przesiadkę i trwają kilkanaście godzin.

Lot z:Przez:Do:Czas lotu:
Warszawa-Tokio10 godz. 30 min.
Warszawa
HelsinkiTokio12 godz. 10 min.
Warszawa
WiedeńTokio13 godz. 50 min
WarszawaMonachiumTokio14 godz. 35 min
Warszawa
MoskwaTokio 14 godz. 50 min


Czy wiesz że...?

Nazwę Tokyo, czyli „Wschodnia Stolica” wprowadzono dopiero w 1868 r.; wcześniej miasto nazywało się Edo.

Czy byliście kiedyś w Tokio? Jakie wrażenie zrobiło na Was to miasto? Jak wspominacie podróż samolotem do Japonii? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach.

Rodos w czerwcu

W czerwcu Rodos udowadnia, że w pełni zasługuje...

0 1628

Meksyk w maju

Meksyk należy do tych krajów, które kuszą turystów...

0 1689

Czas lotu do Emiratów Arabskich ...

Emiraty Arabskie to miejsce dla osób, które chcą...

0 2401

Czas lotu do Wietnamu – ile trwa...

Wietnam – państwo położone w Azji Południowo-Wschodniej,...

0 1927

Czas lotu do Pekinu – ile trwa lot?

Pekin – stolicę Chińskiej Republiki Ludowej –...

0 1795

Aktualny czas w Grecji - różnica...

Grecja to niezwykle popularny cel wakacyjnych podróży....

0 1955

Opinie - Czas lotu do Tokio – ile trwa lot?

~ Waldek
09.08.2020r. 17:34
0   + -   1
Nigdy tam nie byłem, ale wiem, co to jest. Nie musicie latać w Kosmos. Na naszej planecie też są inne Światy. Polecam, ale nie opłacę :)
  
 

Opinie - Czas lotu do Tokio – ile trwa lot?

  
 
~ Waldek
09.08.2020r. 17:34
0   + -   1
Nigdy tam nie byłem, ale wiem, co to jest. Nie musicie latać w Kosmos. Na naszej planecie też są inne Światy. Polecam, ale nie opłacę :)

Top Dyskusje

~ JEFFREY 2024-12-13 00:34:50

WYSPA EPSTEINA

~ Sebastian 2024-10-31 21:41:21

Nieprawda. W Polsce od 1977 roku (z jednym wyjątkiem) marzec trwa 743 godziny a październik od 1996 roku trwa 745 godzin....

~ aga 2024-10-23 17:47:42

A z bobolic do świnoujścia 2 tygodnie albo krócej pozdrawiam:-)