Sardynia - ile trwa lot?

0 1196

Sardynia to malownicza górzysta wyspa należąca do Włoch. Jej wybrzeże jest bardzo zróżnicowane. Spotkamy tam zarówno piaszczyste plaże jak i wielkie malownicze skały zanurzone w zdumiewająco czystej wodzie. Sardynia skrywa także prehistoryczne budowle, które powstały około 4000 lat temu. Dodatkowej aury tajemniczości dodają wyspie spekulacje, jakoby mogła być siedzibą mitycznej cywilizacji Atlantów. Ze wszystkich powyższych i wielu innych powodów warto odwiedzić Sardynię. Do podróży w te rejony dodatkowo zachęcają dogodne bezpośrednie loty z Polski.

Do stolicy Sardynii, Caligari oraz Alghero polecimy bez przesiadek korzystając z usług Wizz Air i Ryanair. Oczywiście, możemy także skorzystac z bogatej oferty przelotów czarterowych organizowanych przez biura podróży. Lot bezpośredni, w zależności od dokładnej trasy trwa, według wyliczeń przewoźnika, od 2 godzin 2 minut do 2 godzin i 45 minut.

 

 

Lot z:

Przez:

Do:

Czas lotu:

 

Warszawy

-

Alghero

2h 45 min (Wizz Air)

Katowic

-

Alghero

2h 25 min (Wizz Air)

Krakowa

-

Caligari

2h 30 min (Ryanair)

Wrocławia

Monachium, Frankfurt nad Menem

Caligari

4h 15 min (Lufthansa)

Warszawa

Rzym

Caligari

3h 25 min (Alitalia)

 

 

Czy wiesz, że...?

 

Nazwa wyspy kojarzy się gatunkiem ryb - sardynką i prawdopodobnie nie bez powodu. Od słowa "Sardynia" mogły zostać nazwane ryby poławiane w pobliskich wodach.

 

A czy wiecie, skąd pochodzi sama nazwa "Sardynia"?

 

Komentarze

  
 

Komentarze